Sposób połączenia i podstawa prawna

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Połączenie spółek 2AK Spółki Z o.o z siedzibą w Warszawie i Intiqam Spółki Z o.o z siedzibą w Warszawie dokonane zostanie na podstawie art. 492 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 września 2000

  1. kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 1030 ze zm.) tzn. przez zawiązanie spółki kapitałowej, na którą przechodzi majątek łączących się spółek tj. 2 AK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i Intiqam spółka z ograniczoną odpowiedzialnością; za udziały nowej spółki. W wyniku połączenia spółek w zawiązanej spółce tj. Unity93910 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie kapitał zakładowy spółki wynosić będzie 178 500 zł (słownie sto siedemdziesiąt osiem złotych pięćdziesiąt groszy), i dzielić się będzie na 100 (słownie sto) udziałów o wartości 1785 zł (słownie tysiąc siedemset osiemdziesiąt pięć zł) każdy.

Nowo utworzone udziały przysługiwać będę wspólnikom spółek przekształcanych na zasadach określonych w niniejszym planie.

Stosownie do treści art. 506 kodeksu spółek handlowych Zgromadzenia Wspólników spółek podlegających łączeniu podjęły uchwały w sprawie połączenia spółek 2AK Spółki Z o.o z siedzibą w Warszawie i Intiqam Spółki Z o.o z siedzibą w Warszawie : uchwała Zgromadzenia Wspólników 2AK Spółki Z o.o z siedzibą w Warszawie nr 1/01/2022 z dnia 30.01.2023 oraz uchwała Zgromadzenia Wspólników Intiqam Spółki Z o.o z siedzibą w Warszawie nr 01/01/2022 z dnia 30.01.2023 Uchwały te stanowią załączniki do niniejszego planu połączenia.

Zgodnie z treścią art. 494 kodeksu spółek handlowych połączenie spółek dokonane zostanie na zasadach tzw. sukcesji generalnej, co oznacza, że na skutek połączenia spółka nowo zawiązana wejdzie w ogół praw i obowiązków spółek łączących się. Z dniem połączenia dotychczasowi wspólnicy spółek łączących się zostaną wspólnikami spółki nowo zawiązanej. Wspólnicy nie muszą przedmiotowych udziałów obejmować ani dokonywać żadnych wpłat z tytułu ich objęcia.

W wyniku zawiązania nowej spółki stworzona zostanie nowa umowa spółki.